ODBIORY
ARCHITEKTURY
ODBIORY
BUDOWLANE
ODBIORY
SANITARNE
ODBIORY
TELETECHNICZNE

Odbiór mieszkania zaczynamy już na etapie podpisywania umowy.

Pierwsze pytanie jakie sobie postawiłem "czy odbiór mieszkania, w jakiś sposób będzie różny od odbioru biurowca, galerii czy innego budynku" Tak na pierwszy rzut oka wydaje się, ze nie. Obiekty może różnią się skalą, ale w obydwu przypadkach chodzi o to samo.

Drugie pytanie, a raczej spostrzeżenie to takie, że Inwestor odbierający "duże" budynki jest wyposażony w profesjonalne służby, z którymi pracuje od lat, są one sprawdzone i na dodatek ma wgląd w cały proces budowy. Lokator może nie mieć doświadczenia (stąd zapewne poszukiwania fachowców), oraz proces budowy jest dla niego niedostępny i często niezrozumiały. Dodatkowo słyszy, różne historie jak to mieszkanie czy dom zostało ... (pozostawimy to w niedomówieniu jak mawiał Jan Kobuszewski).

Pominiemy też aspekty prawne przy zakupie i odbiorze mieszkania oprócz tych, które związane są warunkami technicznymi i innymi przepisami. Z przyjemnością nawiążemy współpracę w ramach publikacji w tej zakładce z profesjonalistą od strony prawa.

Przy odbiorze powinniśmy pamiętać, że cały proces budowy nadzorują osoby z uprawnieniami, dokładają one należytej staranności, tak, żeby wszystko było w jak najlepszym porządku.

Nie możemy zapomnieć też i o tym, że jest to proces skomplikowany, w którym bierze udział wiele osób i szereg podmiotów gospodarczych. Czasem może coś "niezatrybić", nadzór może przeoczyć albo informacja może zostać źle zrozumiana lub nie przekazana. Nie myli się tylko ten, kto nic nie robi.

Odbierając mieszkanie starajmy się odebrać, to co zamówiliśmy podpisując umowę, a nie na siłę szukać usterek, bo zapewne je gdzieś schowali. One i tak same nam wyjdą w ramach procedury odbiorowej.<a/p>

Większość firm budowlanych wykonuje swoja prace dobrze, solidnie i profesjonalnie, a odbiór mieszkania ma nas utwierdzić w tym, że pieniądze wdane przez nas są zgodne z tym na co się umawialiśmy lub co określa prawo. Nie oczekujmy tego, na co się nie umawialiśmy ale nam się wydawało, ze może być zrobione!

Budowa zakończona, czyli mamy odebrać lokal, dom, mieszkanie. Do dzieła. No i tu niestety muszę postawić wielki znak STOP! na ten moment. Cofamy się w czasie.

Odbiór mieszkania zaczynamy już na etapie podpisywania umowy.

Wówczas powinniśmy zadbać o komplet dokumentów, które to będą ustalały standard wykonania, czyli opis techniczny wszystkich elementów, które kupujemy. Jeśli są dostępne, a raczej powinny, to wybrane fragmenty dokumentacji wykonawczej (projektowej) z zestawieniami materiałów i producentów powinniśmy otrzymać. Wskazane jest też zebranie wszelkich materiałów reklamowych i innych obietnic składanych przez Dewelopera.

Copyright 2020 Odbiory.pl - All rights reserved. Zabrania się kopiować, powielać lub przetwarzać materiały bez pisemnego zezwolenia właściciela firmy Odbiory.pl. Większość materiałów graficznych w szczególności wizualizacji mieszkań i domów zamieszczono dzięki uprzejmości i za zgodą firmy Forma arch. Magdalena Wilman.

Protected by Copyscape